Dzisiaj brak wydarzeń, ale już niebawem odbędzie się...
SIERPIEŃ 22, 2025 Udostępnij na Facebooku
Gmina Stegna realizuje Zadanie: Utworzenie 24 nowych miejsc opieki dla dzieci w wieku do lat 3 w nowej instytucji opieki – Publicznym Żłobku Myszki Miki w Drewnicy, ul. Wierzbowa 7, 82-103 Drewnica”
Dofinansowanie żłobka z programu AKTYWNY MALUCH 2022-2029
Działania realizowane w projekcie:
Projekt zakłada utworzenie Publicznego Żłobka Myszki Miki przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Drewnicy. W ramach projektu przewidziano: roboty budowlano-montażowe związane z adaptacją budynku do potrzeb dzieci, zakup i montaż wyposażenia, zakup pomocy do prowadzenia zajęć opiekuńczo-wychowawczych i edukacyjnych, wspomagania rozwoju i prowadzenia terapii dzieci, budowę i wyposażenie placu zabaw oraz zagospodarowanie terenu przynależnego do żłobka.
Grupy docelowe:
*dzieci, w tym dzieci z niepełnosprawnościami lub wymagające szczególnej opieki, do ukończenia roku szkolnego, w którym dziecko ukończy 3 rok życia lub dłużej, zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 oraz z ustawą z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa; *rodzice;
*opiekunowie
Cel projektu:
Utworzenie 24 miejsc opieki dla dzieci w wieku do lat 3 w Publicznym Żłobku Myszki Miki w Drewnicy i dofinansowanie funkcjonowania tych miejsc w okresie 36 miesięcy
Wartość dofinansowania z KPO: 1 616 392,34 zł
#FunduszeUE
#NextGenerationEU