URZĄD GMINY W STEGNIE  

ul. Gdańska 34, 82 - 103 STEGNA, tel.: (55) 247 81 71 / 247 81 72, fax: (55) 247 83 95

Odkryj Gminę Stegna
  • Należy do jednych z najpiękniejszych i najbardziej interesujących gmin Mierzei Wiślanej. Otoczona wodami Wisły, Szkarpawy i Morza Bałtyckiego jest jakoby wyspą.
14 czerwca
piątek Kalendarz

Po raz kolejny otrzymaliśmy dofinansowanie w ramach NPRCz

Miło nam poinformować, że 3 szkoły i 2 oddziały przedszkolne z naszej gminy otrzymały dofinansowanie na realizację Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa: zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia bibliotek szkolnych i pedagogicznych:
  • Szkoła Podstawowa im. Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Jantarze (SP)
  • Szkoła Podstawowa im. Na Bursztynowym Szlaku w Mikoszewie (SP+ODDZ. PRZEDSZ.)
  • Szkoła Podstawowa w Tujsku (SP+ODDZ. PRZEDSZ.)

Łącznie 19.375 zł, z czego dofinansowanie to 15.500 zł ,a wkład własny 3.875 zł


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa to program, który ma na celu popularyzację czytelnictwa i rozwijanie umiejętności czytelniczych wśród dzieci i młodzieży. Dofinansowanie pozwoli na zakup nowych książek, czasopism oraz innych materiałów edukacyjnych, które będą wspierać rozwój czytelnictwa w placówkach edukacyjnych. Program ma na celu zachęcanie dzieci do czytania, rozwijanie ich wyobraźni i kreatywności oraz wspieranie rozwoju intelektualnego i emocjonalnego. Dzięki dofinansowaniu z programu placówki edukacyjne będą mogły stworzyć atrakcyjną ofertę biblioteczną oraz prowadzić różnorodne akcje promujące czytelnictwo wśród uczniów i przedszkolaków.