URZĄD GMINY W STEGNIE  

ul. Gdańska 34, 82 - 103 STEGNA, tel.: (55) 247 81 71 / 247 81 72, fax: (55) 247 83 95

Odkryj Gminę Stegna


  • Należy do jednych z najpiękniejszych i najbardziej interesujących gmin Mierzei Wiślanej. Otoczona wodami Wisły, Szkarpawy i Morza Bałtyckiego jest jakoby wyspą.
25 kwietnia
czwartek Kalendarz

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Stegnie już po raz kolejny przystąpili do projektu „Sejm Dzieci i Młodzieży”.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Stegnie już po raz kolejny przystąpili do projektu edukacyjnego realizowanego przez Kancelarię Sejmu „Sejm Dzieci i Młodzieży”.


Temat tegorocznego SDiM brzmiał: Zginąć, ale z honorem (Krystyna Budnicka). Bohaterska walka zbrojna żydowskich organizacji bojowych z Niemcami z perspektywy 80 lat – o ludzki, społeczny i narodowy honor oraz godność, na przykładzie powstania w getcie warszawskim.

 

Dwoje uczniów Szkoły Podstawowej w Stegnie: Kamila Dziewirz oraz Oskar Ochocki przystąpiło do konkursu. Przeprowadzili oni szereg działań, aby zrealizować wszystkie etapy projektu. Przeprowadzili wywiady z pracownikami Muzeum Stutthof w Sztutowie oraz kwerendę w muzealnym archiwum.Wiele cennych informacji uzyskali dzięki przeszukaniu forów internetowych oraz portali genealogicznych. Efekt ciężkiej pracy to 5 minutowy film (zgodnie z warunkami konkursu) o losach rodziny Inowłockich. Ich dzieje powiązane są z gettem warszawskim oraz obozem koncentracyjnym Stutthof.Ogromną pomoc i wsparcie merytoryczne młodzież uzyskała od Pani Danuty Ochockiej i Pani Agnieszki Dziewirz. Projekt wsparł także Bohdan Holdych uczeń naszej szkoły. Opiekę pedagogiczną zapewniła Pani Katarzyna Kępska nauczyciel historii.

Praca konkursowa została oceniona bardzo wysoko i nasi uczniowie jako laureaci wezmą udział w posiedzeniu XXIX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży 1 czerwca 2023r. w Warszawie.