URZĄD GMINY W STEGNIE  

ul. Gdańska 34, 82 - 103 STEGNA, tel.: (55) 247 81 71 / 247 81 72, fax: (55) 247 83 95

Odkryj Gminę Stegna

  • Należy do jednych z najpiękniejszych i najbardziej interesujących gmin Mierzei Wiślanej. Otoczona wodami Wisły, Szkarpawy i Morza Bałtyckiego jest jakoby wyspą.
30 listopada
czwartek Kalendarz

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych


Wójt Gminy Stegna Pani Ewa Dąbska, Zastępca Wójta Pan Tomasz Gajewski wraz z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stegnie z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych wszystkim wciąż młodym duchem Seniorom z terenu naszej gminy składają najserdeczniejsze życzenia zdrowia pozwalającego na aktywne życie i realizację swoich pasji, wszelkiej pomyślności, optymizmu życiowego oraz szczęścia w gronie najbliższych. Niech omijają Państwa troski i smutki dnia codziennego, a jesień życia będzie najlepszym czasem do spełnienia rzeczy dotąd niespełnionych.


PRZY TEJ OKAZJI PRZYPOMINAMY O LICZNYCH DZIAŁANIACH PODEJMOWANYCH PRZEZ GMINĘ STEGNA W CELU POMOCY OSOBOM STARSZYM

KLUBY SENIORA

Na terenie gminy Stegna w ramach projektu „Stop wykluczeniu! - Rozwój usług społecznych na terenie Gminy Stegna” utworzono trzy Kluby Seniora - „Życie zaczyna się na emeryturze” znajdujące się w miejscowościach Drewnica, Tujsk oraz Bronowo. Członkami Klubów jest 80 seniorów. Kluby Seniora dla osób starszych stały się miejscem spotkań, pozwalając im na wzajemną integrację, aktywizację, na tworzenie więzi lokalnych. Seniorzy uczestniczą w licznych zajęciach między innymi: kulinarnych, artystycznych, lekcji stylu i metamorfozy, zumby oraz spotkaniach z psychologiem. Odbywają się również liczne wycieczki i wyjazdy do kina. Z okazji tego szczególnego dnia Seniorzy oprócz życzeń i słodkości otrzymali również laptopy, które będą uatrakcyjniały funkcjonowanie klubów.