URZĄD GMINY W STEGNIE  

ul. Gdańska 34, 82 - 103 STEGNA, tel.: (55) 247 81 71 / 247 81 72, fax: (55) 247 83 95

Odkryj Gminę Stegna

  • Należy do jednych z najpiękniejszych i najbardziej interesujących gmin Mierzei Wiślanej. Otoczona wodami Wisły, Szkarpawy i Morza Bałtyckiego jest jakoby wyspą.
25 listopada
piątek Kalendarz

8 PAŹDZIERNIKA FINAŁ AKCJI WIŚLANA ODYSEJAWiślana Odyseja to już trzecia ekologiczna podróż przez Polskę w ramach kampanii #mniejplastiku. W 2020 r. przemierzono wspólnie ponad 500 km wzdłuż całego wybrzeża w ramach Bałtyckiej Odysei. W zeszłym roku posprzątano górskie i leśne szlaki pod sztandarem Górskiej Odysei. Teraz czas na Królową Polskich Rzek ! Wszystkie akcje łączy potrzeba zwracania uwagi na nadmiar plastikowych odpadów w środowisku, a szczególnie w wodzie.

Wiślana Odyseja to 1200-kilometrowa trasa wzdłuż Wisły podzielona na 10 akcji sprzątania. Od początku 2022 roku co miesiąc w wybrany weekend Dominik Dobrowolski razem z lokalnymi ekowolontariuszami pokonuje kolejne odcinki Wisły (zaczął w styczniu u jej źródeł, a w październiku zwieńczy wyprawę przy ujściu do Bałtyku). – Każda forma przemieszczania się jest mile widziana: pieszo, kajakiem, rowerem, na rolkach.

Już 8 października (sobota) Wiślana Odyseja zawita do naszej gminie. Wielki finał trzech Odysei nad Mewią Łachą w Mikoszewie! Bądźcie z nami ! Start godzina 1200. Dla najmłodszych będą przewidziane drobne eko-upominki .

Akcję organizują wspólnie: Dominik Dobrowolski, Credit Agricole i EFL, a patronują jej Wody Polskie i stowarzyszenie Program Czysta Polska.