URZĄD GMINY W STEGNIE  

ul. Gdańska 34, 82 - 103 STEGNA, tel.: (55) 247 81 71 / 247 81 72, fax: (55) 247 83 95

Odkryj Gminę Stegna




  • Należy do jednych z najpiękniejszych i najbardziej interesujących gmin Mierzei Wiślanej. Otoczona wodami Wisły, Szkarpawy i Morza Bałtyckiego jest jakoby wyspą.
22 listopada
piątek Kalendarz

Wyłożenie do publicznego wglądu projektu Planu ochrony dla Parku Krajobrazowego "Mierzeja Wiślana"

    

Szanowni Państwo

Na podstawie art. 18 ust.1, art. 19 ust.1 pkt 3 i ust.1a, art. 20 , art. 21 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 916.), art. 39 Ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 1029.) oraz rozdz. 2 Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 12 maja 2005 r. w sprawie sporządzania projektu planu ochrony dla parku narodowego, rezerwatu przyrody i parku krajobrazowego, dokonywania zmian w tym planie oraz ochrony zasobów, tworów i składników przyrody (Dz. U. z 2005 r. nr 94, poz. 794), informuje o:

wyłożeniu do publicznego wglądu projektu Planu ochrony dla Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana”.

Projekt Planu ochrony dla Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana” (PKMW) wykłada się do publicznego wglądu na okres od 30.06.2022 do 31.07.2022 włącznie. W tym czasie, zgodnie z art. 39 ust. 1 pkt 3-4 w zw. z art. 40 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko zainteresowane osoby i jednostki organizacyjne mają prawo składać wnioski, zastrzeżenia i uwagi do projektu tego dokumentu.

Z projektem Planu ochrony oraz jego dokumentacją można się zapoznać na stronie internetowej: https://pomorskieparki.pl/planyochrony/opracowanie-projektu-planu-ochrony-parku-krajobrazowego-mierzeja-wislana/

Wnioski i uwagi do projektu Planu ochrony PKMW (to jest do załącznika nr 1 do projektu uchwały Sejmiku Województwa Pomorskiego, stanowiącego część tekstową Planu, załącznika nr 2 stanowiącego wykaz obiektów o istotnym znaczeniu historycznym i kulturowym, załącznika nr 3 stanowiącego mapę uwarunkowań ochrony oraz do załącznika nr 4 stanowiącego mapę działań ochronnych i rekomendacji Planu) można składać drogą pisemną na adres Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych 76-200 Słupsk, ul. Poniatowskiego 4A lub pocztą elektroniczną na adres: pkmw.planochrony@pomorskieparki.pl korzystając z formularza zamieszczonego na ww. stronie internetowej (prosimy o przesłanie uwag w wersji edytowalnej).

Uwagi i wnioski złożone w wyznaczonym terminie rozpatrywane będą przez Dyrektora Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych, a ich zestawienie wraz z informacją o sposobie uwzględnienia zostanie dołączone do dokumentacji toku formalno-prawnego.


Pozostajemy z poważaniem


Dyrektor Pomorskiego Zespołu                                                                        Prezes Zarządu
Parków Krajobrazowych                                                                                    Narodowej Fundacji Ochrony Środowiska