URZĄD GMINY W STEGNIE  

ul. Gdańska 34, 82 - 103 STEGNA, tel.: (55) 247 81 71 / 247 81 72, fax: (55) 247 83 95

Odkryj Gminę Stegna

  • Należy do jednych z najpiękniejszych i najbardziej interesujących gmin Mierzei Wiślanej. Otoczona wodami Wisły, Szkarpawy i Morza Bałtyckiego jest jakoby wyspą.
10 sierpnia
środa Kalendarz

"Poznaj Polskę"- podsumowanie programu

Uczniowie z Gminy Stegna mieli okazję zwiedzić kilka wspaniałych miejsc w Polsce za sprawą rządowego programu „Poznaj Polskę”. Łączna wartość przedsięwzięcia wyniosła 88 401 zł

- kwota dofinansowania - 47 540 zł; wpłaty rodziców- 40 861 zł.

Przyznane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, w formie dotacji celowej, środki finansowe przeznaczone są na dofinansowanie wycieczek szkolnych związanych z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra.

Dofinansowanie przyznano dla trzech szkół podstawowym dla których organem prowadzącym jest Gmina Stegna:

Szkoła Podstawowa im. Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Jantarze:

1.Klasy I-III

· Wycieczka jednodniowa do Gdańska w ramach której uczniowie zwiedzili Pole Bitwy na Westerplatte oraz zabytki Gdańska.

2. Klasy IV-VIII

· Wycieczka dwudniowa do Gdańska i na Hel w ramach której uczniowie zwiedzili Pole Bitwy na Westerplatte, zabytki Gdańska, Muzeum Rybołówstwa i Stację Morską Uniwersytetu Gdańskiego w Helu.

Szkoła Podstawowa w Tujsku:

1. Klasy IV-VIII

· Wycieczka trzydniowa do Warszawy, w ramach której uczniowie zwiedzili Stare Miasto i Zamek Królewski, Muzeum Łazienki Królewskie, zespół zabytkowych cmentarzy na Powązkach, Centrum Nauki Kopernika, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Zespół Szkół w Stegnie- Szkoła Podstawowa im. I Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte:

1. Klasy I-III

· Wycieczka jednodniowa do Torunia w ramach której uczniowie zwiedzili Planetarium, Muzeum Mikołaja Kopernika, Muzeum Okręgowe.

2. Klasy IV-VIII

· Wycieczka trzydniowa na południe Polski w ramach której uczniowie zwiedzili Zakopane, w Krakowie Zamek Królewski na Wawelu oraz Muzeum Lotnictwa, w Wieliczce Kopalnię Soli oraz Muzeum Żup Krakowskich, w Częstochowie zespół klasztoru o. Paulinów