URZĄD GMINY W STEGNIE  

ul. Gdańska 34, 82 - 103 STEGNA, tel.: (55) 247 81 71 / 247 81 72, fax: (55) 247 83 95

Odkryj Gminę Stegna




  • Należy do jednych z najpiękniejszych i najbardziej interesujących gmin Mierzei Wiślanej. Otoczona wodami Wisły, Szkarpawy i Morza Bałtyckiego jest jakoby wyspą.
17 lipca
środa Kalendarz

#MobilnaMetropolia Porozmawiajmy o transporcie w twojej miejscowości! Zapraszamy na warsztaty online


Masz dość komunikacyjnego horroru w drodze nad morze? Uważasz, że jest za mało tras rowerowych? Brakuje parkingów w pasie nadmorskim? A może należałoby zmienić rozkłady jazdy? Jeśli masz pomysł, jak usprawnić transport w regionie, albo chcesz wskazać, co należałoby poprawić - zapraszamy na warsztaty #MobilnaMetropolia, organizowane przez Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot dla mieszkańców Pomorza. 8 czerwca zapraszamy mieszkańców powiatu nowodworskiego.

Z ludźmi i dla ludzi - jasny plan działań

- To mieszkańcy zdecydują jak powinien zmieniać się transport w ich miejscowości - czy stawiać na nowe drogi, trasy rowerowe, a może postawić na parki i więcej zieleni. Działamy w myśl zasady: planujemy z ludźmi i dla ludzi. Zapraszamy na warsztaty, na których każdy będzie miał szansę na przedstawienie swoich pomysłów, dzięki temu biuro OMGGS wspólnie z ekspertami opracuje jasny plan działań transportowych na kolejne lata - mówi Karolina Orcholska, koordynatorka ds. transportu i mobilności OMGGS.

OMGGS wspólnie z ekspertami z dziedziny transportu pracuje nad Planem Zrównoważonej Mobilności dla metropolii (tzw. SUMP). Będzie to jasna strategia działań na najbliższe lata - jak zmieniać transport, by był bardziej dostępny, przyjazny i bezpieczny dla mieszkańców, a także chronił klimat i środowisko. Dokument powstaje przy współudziale mieszkańców. W maju i czerwcu odbędzie się 9 warsztatów konsultacyjnych online, na których porozmawiamy o potrzebach transportowych i komunikacyjnych w każdym z powiatów OMGGS.

Spotkania z mieszkańcami wszystkich powiatów

Pierwsze warsztaty wystartowały 18 maja w powiecie puckim. Spotkania z mieszkańcami zakończą się w 17 czerwca w Trójmieście.

- Spotkania trwają około 2 godzin, pracujemy w 6 zespołach. W każdym z nich przez około kwadrans wspólnie z moderatorami rozmawiamy m.in. o transporcie zbiorowym, o przemieszczaniu się pieszo, na rowerze lub samochodem, poruszymy też tematy parkowania, bezpieczeństwa, transportu towarów, zarządzanie mobilnością i wizji rozwoju transportu. Rozmawiamy o wszystkim tym, co ma wpływ na nasze codzienne życie - dodaje Karolina Orcholska.

Rejestracja w mniej niż minutę

Aby wziąć udział w warsztatach wystarczy się zarejestrować klikając w link dla wybranego powiatu. Rejestracja nie zajmuje więcej niż minutę. Uwaga - liczba uczestników jest ograniczona. Każdy z zarejestrowanych otrzyma zwrotną informację mailową wraz z linkiem na warsztaty.

Terminy warsztatów:

  • 18 maja - powiat pucki - link
  • 20 maja - powiat wejherowski - link
  • 25 maja - powiat lęborski - link
  • 27 maja - powiat kartuski - link
  • 1 czerwca - powiat gdański - link
  • 8 czerwca - powiat nowodworski - link
  • 10 czerwca - powiat malborski - link
  • 15 czerwca - powiat tczewski - link
  • 17 czerwca - Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia i Sopot) - link

Co to jest Plan Zrównoważonej Mobilności i dlaczego jest tak ważny dla poszczególnych gmin i całej metropolii można przeczytać >>>tutaj.