URZĄD GMINY W STEGNIE  

ul. Gdańska 34, 82 - 103 STEGNA, tel.: (55) 247 81 71 / 247 81 72, fax: (55) 247 83 95

Odkryj Gminę Stegna

  • Należy do jednych z najpiękniejszych i najbardziej interesujących gmin Mierzei Wiślanej. Otoczona wodami Wisły, Szkarpawy i Morza Bałtyckiego jest jakoby wyspą.
21 października
czwartek Kalendarz

Jesienne wieści z placów budowy ...


Za oknami piękna jesienna pogoda a na terenie naszej gminy trwa wiele prac budowlanych dlatego śpieszymy z informacjami z ich realizacji.


> Na budowie "Wiślanej ścieżki rowerowej" pomiędzy Drewnicą a Mikoszewem Wykonawca rozpoczął już wylewanie masy asfaltowej pod nową ścieżkę od strony Drewnicy. Prace postępują w kierunku Mikoszewa, planowane ich zakończenie powinno nastąpić do końca października, więc już niedługo będziemy mogli podziwiać piękne nadwiślańskie widoki z wysokości siodełka naszych rowerów.


>Na budowie ul. Słonecznej w miejscowości Drewnica Wykonawca prowadzi już prace zmierzające do wykonania nawierzchni jezdni z betonowych płyt drogowych YOMB oraz wykonania zjazdów o nawierzchni z kruszywa łamanego.


>W Jantarze Wykonawca zakończył już przebudowę ul. Krótkiej. Przebudowany odcinek drogi gminnej o łącznej długości około 169 m. posiada obecnie jezdnię z betonowej kostki brukowej. W najbliższym tygodniu powinien się odbyć odbiór inwestycji.


> W Stegience Wykonawca zakończył już prace związane z przebudową drogi gminnej na działce nr 97. Prace polegały na wymianie starej nawierzchni drogowej na nową z płyt drogowych na odcinku 500 m. W najbliższym tygodniu powinien się odbyć odbiór inwestycji.


>Na budowie hali sportowej w Drewnicy Wykonawca kończy już etap fundamentów. Prace postępują zgodnie z planem więc już niedługo pojawią się pewnie pierwsze fragmenty ścian.


>W ramach realizowanego projektu STOP WYKLUCZENIU! - Rozwój usług społecznych na terenie gminy Stegna, w Tujsku zakończono remont budynku świetlicy. Świetlica m.in. została dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Kolejnym etapem tego projektu jest przebudowa istniejącego budynku handlowo-usługowego położonego przy ul. Lipowej 6, na działce numer 471/2 w miejscowości Drewnica wraz ze zmianą sposobu użytkowania na Klub Seniora oraz Placówkę Wsparcia Dziennego.