URZĄD GMINY W STEGNIE  

ul. Gdańska 34, 82 - 103 STEGNA, tel.: (55) 247 81 71 / 247 81 72, fax: (55) 247 83 95

Odkryj Gminę StegnaNależy do jednych z najpiękniejszych i najbardziej interesujących gmin Mierzei Wiślanej. Otoczona wodami Wisły, Szkarpawy i Morza Bałtyckiego jest jakoby wyspą.

1 grudnia
wtorek Kalendarz

Program edukacyjny „Być, jak Ignacy”


Szkoła Podstawowa w Tujsku w tym roku szkolnym postanowiła zawalczyć o miano Naukowej Szkoły Ignacego, czyli o tytuł szkoły pielęgnującej wiedzę o polskich naukowcach i rozwijającą zainteresowania naukami przyrodniczymi.

Obecnie koło naukowe SP Tujsk „Dzieci Nauki” zajmuję się tematem energii. Skąd jest energia, jak ją pozyskać, jak dawniej pozyskiwano i wykorzystywano energię oraz jak obecnie się to robi.

Działalność koła nie opiera się tylko na pozyskiwaniu wiedzy z książek, rozmowy z opiekunem koła czy wykonywaniem zadań na platformie. Czym, by było koło naukowe bez doświadczeń, spotkań z ciekawymi osobami lub z kolegami-by podzielić się swoją wiedzą. Ostatnim przedsięwzięciem koła było zorganizowanie spotkania (oczywiście online) klas szóstych, na którym uczestnicy mogli dowiedzieć się skąd dawniej czerpano energię, jak ją wykorzystywano a jak wygląda to obecnie.

Również czas pracy zdalnej nie przeszkodził naszym mały naukowcom na eksperymentowanie. Wiele doświadczeń można zrobić z wykorzystaniem rzeczy znajdujących się w domu.