Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

Warsztaty bibliotekarzy w ZSP w Drewnicy Drukuj Stworz PDF

14 marca w bibliotece ZSP Drewnica nastąpiło wiosenne ożywienie – do biblioteki przybyli bibliotekarze z terenu powiatu nowodworskiego w ramach spotkania Sieci Współpracy. Sieć koordynuje Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku Filia w Nowym Dworze Gdańskim. Spotkanie w Drewnicy zorganizowała p. Anna Krokosz. W pierwszej części spotkania p. Anna poprowadziła dla bibliotekarzy zajęcia z ozobotami – najpierw uczestnicy poznali zasady pracy z tymi robotami oraz kodowania ich tras. Potem w dwóch grupach przeprowadziliśmy zajęcia literackie z wykorzystaniem ozobotów do tekstu „Trzy małe świnki”. Uczestnicy przygotowali kostiumy dla ozobotów oraz narysowali trasy z kodami – zgodnie z planem wydarzeń. Wszystkim bibliotekarzom praca z robotami bardzo się podobała i zaangażowali się w zajęcia.

Następnie p. Anna pokazał w jaki sposób działają okulary vr – dzięki pobraniu odpowiednich aplikacji uczestnicy warsztatów mogli przenieść się do rzeczywistości rozszerzonej – na safari, zobaczyć przejazd rollercoasterem czy też przeżyć podwodne przygody z rekinami. Było to coś niesamowitego i emocjonującego dla uczestników. Zajęcia te pokazały, że nie należy bać się nowoczesnych technologii, bo są one bardzo przyjazne i można je wykorzystywać do każdego tematu – nawet do promocji czytelnictwa.

Ostatnim punktem programu warsztatów było omówienie zasad ewidencji zbiorów – wyjaśniali wątpliwości ewidencji różnego rodzaju materiałów i wymieniali się cennymi doświadczeniami.

Liczba wyświetleń: 114