Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

Teatr TVP w ZSP w Drewnicy Drukuj Stworz PDF

3 kwietnia uczniowie  klasy 3 wraz z wychowawcą zostali zaproszeni do obejrzenia spektaklu Internetowego Teatru Telewizji dla Szkół. Transmisja łączyła z Teatrem Dzieci Zagłębia w Będzinie, gdzie wystawiono "Brombę w sieci". 

Historie o Brombie są znane i naszym dzieciom - książka z jej przygodami pojawiła się podczas jednej z edycji Maratonu Czytelniczego, w którym bierzemy udział, w szkolnej bibliotece można wypożyczyć przygody Bromby - a także z pewnością nie są one obce i starszym czytelnikom. 

Bromba - specjalistka od miar i wag ma też wyjątkowych i oryginalnych przyjaciół, z którymi przeżywa niezwykłe przygody, podróżuje do innych wszechświatów, rozwija wyobraźnię, a przede wszystkim, zadając z pozoru proste pytania o naturę spraw, zmusza do myślenia. W spektaklu pojawiają się znane z opowiadań Macieja Wojtyszki postacie, przyjaciele Bromby: słynny detektyw Kajetan Chrumps, poeta Fikander, jego muza Malwinka, tajemniczy Pciuch, no i oczywiście Bromba, tytułowa bohaterka, o niezwykle refleksyjnej naturze. Tym razem wszyscy zostają uwikłani w całkowicie nową przygodę poszukiwania złośliwego Wirusa, niszczącego komputery. Aby go pokonać, odważnie przenoszą się do kolejnej, zupełnie innej rzeczywistości - wirtualnej...

Przedstawienie dzięki kolorowym strojom i dekoracjom, zabawnej (ale i pouczającej) historii, a przede wszystkim - dzięki wspaniałej grze aktorskiej - bardzo się podobało naszym trzecioklasistom. Dzięki Internetowemu Teatrowi w przystępnej i ciekawej formie uczniowie poznali i utrwalili zasady bezpiecznego korzystania z internetu.

 

Liczba wyświetleń: 131