Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

BEZPŁATNA TELEOPIEKA W GMINIE STEGNA Drukuj Stworz PDF

 

Dnia 03 sierpnia 2017 r. Wójt Gminy Stegna Pani Ewa Dąbska podpisała po raz trzeci umowę z Polskim Centrum Opieki w Gdyni o przedłużeniu na następny rok o przystąpieniu do powszechnego Pomorskiego Systemu Teleopieki.
Gmina Stegna dążąc do podwyższenia bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców, umożliwia na preferencyjnych warunkach, dostęp do Teleopieki domowej. PCO jest firmą świadczącą usługę Teleopieki domowej. Teleopieka domowa I generacji PCO polega na umożliwieniu Podopiecznemu dostępu do centrów usług Teleopieki domowej, poprzez dostęp do Centrum Operacyjno - Alarmowego Teleopieki („czerwony przycisk alarmowy”). 
Dostęp do Teleopiki domowej kierowany jest do mieszkańców Gminy Stegna, z grupy podwyższonego ryzyka, długotrwale i przewlekle chorych tj.:
- mieszkającego samotnie lub przebywającego dłużej w domu samotnie,
- w wieku 60+ i osoby zagrożone:
- z zaburzeniami pamięci, chorych kardiologicznie, neurologicznie, na cukrzycę i inne.
Podopieczny, musi być osobą zdolną do obsługi „czerwonego przycisku alarmowego”.
Teleopieka jest usługą, dającą możliwości całodobowego wezwania pomocy w przypadku zagrożenia życia i zdrowia np. nagłego zasłabnięcia, upadku innego zdarzenia powodującego niepokój o własne zdrowie. Za pomocą czerwonego przycisku alarmowego , którego wciśnięcie włącza alarm odbierany w Centrum Operacyjno – Alarmowym.
W ramach umowy Polskie Centrum Opieki wydzierżawi Gminie Stegna telefony stacjonarne i komórkowe które zostaną przekazane osobom objętym systemem Teleopieki.
Koszty związane z funkcjonowaniem systemu TELEOPIEKI ponosi Gmina.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Stegnie ul. Wojska Polskiego 12 osobiście lub telefonicznie pod nr 55-247-82-86
pod nr 55-247-82-86. 

Liczba wyświetleń: 327