Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

Na niebiesko dla autyzmu Drukuj Stworz PDF

Kwiecień jest miesiącem wiedzy na temat autyzmu. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Drewnicy również przybliżyliśmy uczniom tematykę autyzmu oraz pokazaliśmy naszą solidarność z osobami dotkniętymi autyzmem.

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim – „Nie bądź zielony w temacie autyzmu. W kwietniu bądź niebieski”.

3 kwietnia rozpoczęliśmy cały miesiąc solidarności z autyzmem, organizacją apelu podczas którego, przybliżyliśmy uczniom cele akcji oraz, zgodnie z przedsięwzięciem „Zaświeć się na niebiesko”,  zapalone zostało niebieskie światło. Tego dnia całą społeczność szkolna miała niebieskie stroje lub coś niebieskiego dołączonego do ubrania.  Samorząd Uczniowski przygotował gazetkę ścienną dotyczącą autyzmu oraz Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

10 kwietnia ponownie odbył się apel, na który Samorząd Uczniowski przygotował prezentację multimedialną przybliżającą tematykę autyzmu, wyjaśniającą specyfikę zaburzeń autystycznych oraz pokazującą typowe zachowania autystyków. Dzięki temu uczniowie dowiedzieli się, że autyzm to nie choroba, której trzeba się bać, tylko odmienne postrzeganie i odczuwanie świata, które trzeba zrozumieć i zaakceptować. Tego dnia cała szkoła również ubrała niebieskie stroje, a wszystkie myśli i uśmiechy miały niebieski kolor.

To był „Dzień Smerfa” – dzień na niebiesko –  dzień dla autyzmu

 

Autor treśći: Ania Krosz

Liczba wyświetleń: 408