Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

„Mierzejowy Maratonix z głową” Drukuj Stworz PDF

21 maja 2019 roku w Krynicy Morskiej odbył się „Mierzejowy Maratonix z głową” - to konkurs, który łączy wiedzę przyrodniczą z aktywnością fizyczną i umiejętnością pracy zespołowej. To biegi na orientację, podczas których odbywają się egzaminy przyrodnicze.

 

W tym roku w zmaganiach udział wzięli uczniowie z 6 szkół powiatu nowodworskiego. 

Na początku pisali krótki test przyrodniczy, którego wyniki ustalały kolejność wymarszu. Następnie zostali przeszkoleni przez strażaka jak zachować się w trudnych sytuacjach i jak udzielić pierwszej pomocy. Co 10 minut drużyny opuszczały teren szkoły wyposażone w płaszcze przeciwdeszczowe, apteczkę (na szczęście okazały się niepotrzebne) oraz prowiant, wodę i mapę z zaznaczonymi pięcioma punktami kontrolnymi, na których byli egzaminowani przez Nadleśnictwo Elbląg, Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana, Urząd Morski, Straż Graniczną, WWF Polska Błękitny Patrol. Na mecie, w placówce Straży Granicznej w Krynicy Morskiej, czekały na wszystkich prezentacja sprzętu SG, piknik i ognisko z kiełbaskami.

Naszą szkołę reprezentowała 3 uczniów: Banasik Marcelina, Schull Maria i Hulanicka Michalina.

Po zliczeniu punktów okazało się, że nasza drużyna uplasowała się na czwartym miejscu. Uczniowie zostali nagrodzeni upominkami ufundowanymi przez sponsorów.

Konkurs był objęty patronatem Burmistrza Miasta Krynica Morska oraz Honorowym Patronatem Starosty Nowodworskiego, którzy ufundowali I i II nagrodę. III nagrodę ufundowało Nadleśnictwo Elbląg a IV i V portal www.mierzeja.pl oraz Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Piaskach. Pozostałe nagrody ufundował Urząd Miasta w Krynicy Morskiej, Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana, Straż Graniczna i inni.

Konkurs był zorganizowany przez Alicję Zielińską i Katarzynę Swat – nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Krynicy Morskiej oraz Beatę Dróżdż z Placówki Straży Granicznej w Krynicy Morskiej.

Serdeczne podziękowania dla Pani M. Pełczyńskiej, która zapewniła uczestnikom konkursu transport.

Opiekunem drużyny w terenie była Pani Agnieszka Osowska.

 

Liczba wyświetleń: 196