Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

Wigilia w Zespole Szkół w Tujsku Drukuj Stworz PDF

20 grudnia 2018 r. był w Zespole Szkół w Tujsku dniem szczególnym i wyjątkowo uroczystym. W porze wieczornej rozbrzmiała w szkole kolęda „Wśród nocnej ciszy". Tym miłym akcentem wszyscy zgromadzeni zostali wprowadzeni w okres Świąt Bożego Narodzenia i zaproszeni do rozpoczęcia wigilii szkolnej.

      Przywitano wszystkich zgromadzonych oraz zaproszono do obejrzenia przygotowanej części artystycznej. Przedstawienie Bożonarodzeniowe rozpoczął wyjątkowy i wzruszający taniec Aniołków zaprezentowany przez grupę 5-latków. Po występie przedszkolaków, najmłodsi chórzyści składający się z uczniów klas I-III zaśpiewali pastorałkę „Gore gwiazda Jezusowi". Następnie zostały zaprezentowane jasełka w wykonaniu najstarszych uczniów, klasy III gimnazjum.

      Przesłaniem tegorocznych jasełek, było zagłębienie widzów w myśl: „Boże Narodzenie zaczyna się w naszych sercach". Uroku inscenizacji dodały kolędy i pastorałki w wykonaniu szkolnego chóru, które napełniły wszystkich świąteczną radością. Po występach odczytany został fragment Pisma Świętego. Zakończeniem części artystycznej było złożenie świątecznych życzeń oraz zaproszenie do symbolicznego połamania się opłatkiem. Ostatnim z akcentów wigilii szkolnej był poczęstunek przygotowany przez rodziców.
    Wigilia szkolna wprowadziła świąteczny nastrój i sprawiła, że można było poczuć magię zbliżających się świąt. Serdeczne podziękowania dla dzieci i rodziców, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości. 

Liczba wyświetleń: 148