Strona główna Urząd gminy Galeria Linki Kontakt

Lekcja otwarta - warsztaty tworzenia lapbooka do książki "Filip, Pusia i nowy przyjaciel". ZSP Drewnica Drukuj Stworz PDF

23 stycznia w bibliotece szkolnej odbyła się lekcja otwarta - warsztaty tworzenia lapbooka do książki "Filip, Pusia i nowy przyjaciel". Na zajęcia zaproszono chętnych nauczycieli, rodziców oraz uczestników Wielkiego Maratonu Czytelniczego z klas 3 a i 3b, gdyż lekcja dotyczyła aktualnej konkursowej lektury. W zajęciach brały udział nauczycielki - Pani Elżbieta Okraska-Stoop oraz Pani Aurelia Liguz. Lekcję poprowadziła bibliotekarka ZSP Drewnica – p. Anna Krokosz.

Lapbooki to wspaniały sposób na naukę. Powstają z nich książki tematyczne, do których zawsze można sięgnąć, by zrobić "powtórkę materiału". Grupa uczniów w taki właśnie kreatywny sposób powtarzała informacje z przeczytanej książki i przygotowała materiały przydatne do dalszej nauki w domu. Najważniejsze informacje z lektury - opisy bohaterów, plan wydarzeń, problematyka, biogram autorki, słowniczek trudnych wyrazów, ilustracje do tekstu - zostały sprytnie poukładane w naszych książeczkach, na kolorowych kartkach lub w kopertach, pozwijane w harmonijkę, ukryte do wyciągnięcia za strzałkami. Dzięki takiej ciekawej formie prezentacji wiadomości, dzieci z pewnością z chęcią sięgną do przygotowanych materiałów, by powtórzyć je sobie przed kolejnym testem.

Praca odbywała się w miłej i ciepłej atmosferze, wszyscy uczestnicy warsztatów, nauczycielki również, przystąpili do pracy z zapałem i wielką ochotą. Po dwóch godzinach zajęć stworzyliśmy pierwsze biblioteczne lapbooki :) Ale nie ostatnie ;)

Efekty naszej pracy można do piątku oglądać w szkolnej bibliotece. Zapraszamy! :)

 

 

Liczba wyświetleń: 251